Promocja marki i oferty w Black Friday

Promocja marki i oferty w Black Friday

Promocja marki i oferty w Black Friday

 

Black Friday to święto wielkich wyprzedaży, które odbywa się każdego roku w ostatni piątek listopada. Trafiło do nas z USA i od 2015 roku cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego zrób wielką wyprzedaż, zaoferuj konkretną promocję!

 

Reklamuj swoją markę w Czarny Piątek

Aby Twoja komunikacja była skuteczna podczas Czarnego Piątku, zaplanuj każdą fazę kampanii w odpowiednim czasie. Jeśli reprezentujesz mniejszą markę, to możesz zapytać swoich odbiorców z dwutygodniowym wyprzedzeniem, jakie promocje lub rabaty powinieneś mieć u siebie na tę uroczystość zakupową. Dzięki temu pokażesz, że bierzesz pod uwagę ich opinie, co z pewnością bardzo docenią w Tobie i Twojej marce.

Oferty z okazji Black Friday powinny być również ogłaszane z wyprzedzeniem — nie dzień wcześniej lub, co gorsza, tego samego dnia, w którym większość ludzi już zaplanowała, gdzie robić zakupy.

Upewnij się, że treść i grafika są spójne z Twoją marką i jej wartościami, a także są interesujące oraz wyróżniają się z tłumu. Odrzuć pomysły na kreacje standardowe, które widać wszędzie, bo nikt Cię nie zauważy!

Siłą napędową promocji i sprzedaży tego dnia okaże się psychologiczna zasada niedostępności. Ograniczenie czasu trwania akcji lub klientów, którzy mają do niej dostęp, zwiększy jej atrakcyjność. Połącz więc kampanię Black Friday ze strategią marki i przyciągania najbardziej lojalnych odbiorców. 

To świetny czas nie tylko dla odbiorców Twojej marki i jej społeczności, ale też dla Ciebie i Twojej marki. W końcu Czarny Piątek jest tylko raz w roku! Wykorzystaj to dobrze. 

 

Zorganizuj wyprzedaż w Czarny Piątek

Zacznij przygotowywać się do Black Friday wcześniej, wybierając usługi i produkty, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy, czy też ostatnich lat najbardziej konwertowały. Powinny to być oferty w szczególnie atrakcyjnych cenach. Przemyśl dokładnie strategię takiej wyprzedaży.

Dobrze przygotowana wyprzedaż pozwoli Ci nie tylko poinformować odbiorców oraz przypomnieć klientom o pewnych usługach i produktach, zaoferować je w znacznie niższej niż standardowo cenie, ale też wesprze Twoją markę w działaniach organicznych, przyciągając tym samym ruch na stronę www. 

Black Friday, zwany też Czarnym Piątkiem, to dzień, w którym możemy liczyć na duże obniżki cen wielu usług i produktów – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jest to więc świetna okazja, aby znaleźć prezenty na Mikołajki i Boże Narodzenie lub kupić coś, o czym tylko marzyliśmy. 

To także okazja dla sklepów, by pozbyć się przedmiotów z półek i przygotować swoje magazyny na nowe produkty, a także okazja do przypomnienia o usługach, które z różnych powodów przymarły.

Nie baw się w rabaty typu 5% czy 10%, bo zwyczajnie przepalisz sobie okazję do fajnej kampanii promocyjnej, podbicia rozpoznawalności marki i zarobku. Niestety taką okazję przepala aż ok.64% polskich marek. W Polsce nie jesteśmy tak hojni, jak w USA, tam rabaty w ten czarny dzień zaczynają się zazwyczaj od 70% wzwyż. 

 

Rozdaj darmowe próbki w Czarny Piątek

Jeśli nie możesz zaoferować rabatu wyższego niż np. 30%, spróbuj zaoferować odbiorcy dodatkowe korzyści tj. darmowy test usługi, kod rabatowy na kolejne zamówienie, darmową wysyłkę, darmowe pobieranie e-booków czy dodatkowych materiałów.

Pomysły są nieograniczone.

Warto też zaangażować społeczność i stworzyć kreatywne projekty, do których można zaprosić odbiorców marki. Zorganizuj np. ciekawy i wartościowy konkurs, aby odbiorca mógł wygrać kod rabatowy.

Dla skuteczności strategicznej i powodzenia promocji wystartuj z takim projektem na tydzień przed ostatnim piątkiem listopada.

Spraw, aby ten Czarny Piątek był naprawdę czarny… 🙂 

 


Nie masz jeszcze mojej książki? To jest najlepszy moment na jej zakup. 🙂

Zachęcam Cię do zakupu mojej książki, którą pokochali czytelnicy oraz eksperci z branży!

Książkę znajdziesz w 3 opcjach TUTAJ.

 

 


Potrzebujesz wsparcia w działaniach swojej marki?

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ INDYWIDUALNĄ

Komentarze są wyłączone.