Jak rozwijać pozytywną misję marki?

Jak rozwijać pozytywną misję marki?

Jak rozwijać pozytywną misję marki?

 

Misja Twojej marki jest jak kapitan Twojego statku. Dobrze rozwijana utrzymuje przeciwności losu, a załoga nie szaleje w tarapatach. Dobrze rozwinięta misja marki również przyczynia się do wyróżnienia Twojej marki na tle konkurencji.

 

Ogólnie rzecz biorąc, misja jest czymś, co powinno rozwijać się wraz z Twoją marką i jednocześnie powinno być powtarzane jak mantra.

 

Jaka powinna być misja marki?

Krótka, konkretna i łatwa do zapamiętania misja marki to bardzo ważny element jej wizerunku. W jasny i zwięzły sposób komunikuje wartości Twojej firmy, pozwalając na realizację celów strategicznych. Zbieżność z wizją jest dodatkowo przy markach firmowych wewnętrzną motywacją lidera i zespołu, dzięki czemu kształt marki firmowej pozostaje w dużej mierze niezmieniony, nawet w trudnych czasach. To kotwica, która zapewnia marce i firmie bezpieczeństwo podczas burzy.

Nawiązanie tego połączenia nie jest łatwe. Marki odnoszące sukcesy to te, które pozostają wierne swoim podstawowym wartościom przez lata i tworzą historie, z których pracownicy i klienci są dumni, że mogą w nich uczestniczyć. To jest wizja i misja firmy.

 

Odróżnij misję swojej marki od misji konkurencji

Misja marki pozwala również podkreślić jej wyjątkowość i wyróżnić się na rynku oraz wśród konkurencji. Każda marka i firma chce dostarczać produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach i docelowo zarabiać pieniądze. Są to dwie ogólne przesłanki, którymi kieruje się (a przynajmniej powinna) niemal każda organizacja biznesowa.

Z drugiej strony misja, która wyraźnie pokazuje, czym marka różni się od konkurencji – podkreślając te wartości, które czynią ją wyjątkową. Pomagają jej się odpowiednio wyróżnić.

 

Unikalne cechy marki

Nadszedł czas, aby odpowiedzieć na pytanie „W czym ta marka jest lepsza od konkurencyjnych marek?” Po przeanalizowaniu konkurencji i wymienieniu najważniejszych informacji o własnej marce odpowiedź na to pytanie nie powinna być trudna. Odnalezienie swojej „wyjątkowości” to doskonały punkt wyjścia do pozycjonowania marki.

Jak być może zauważyłeś, Twoja przewaga konkurencyjna w budowaniu marki Twojej firmy polega na zmniejszeniu liczby odbiorców. Dzięki temu przekaz Twojej marki jest bardzo jasny dla odbiorców docelowych. Na przykład, gdy sprzedajesz zestawy do naprawy samochodów, nie chcesz, aby gospodynie domowe widziały Twoją reklamę.

 

Opracuj misję swojej marki

Jeśli chodzi o personal branding, Twoje „dlaczego” jest dokładnie takie samo, jak Twoja misja. Jego definicja i definicja jest niezbędna, abyś mógł zbudować biznes, który naprawdę Cię cieszy oraz przynosi satysfakcję osobistą i zawodową.

Misja marki pozwoli Ci przekonać siebie i odbiorców Twojej marki, że wiesz, dokąd zmierzasz i jakimi wartościami się po drodze kierujesz. To świetny sposób na utrzymanie marki w ryzach, jej wzmocnienie, zwiększenie zaufania odbiorców i obecnych klientów, lojalności pracowników oraz polepszenie wizerunku firmy, a nawet jej menedżerów.

 

 


Nie masz jeszcze mojej książki? To jest najlepszy moment na jej zakup. 🙂

Zachęcam Cię do zakupu mojej książki, którą pokochali czytelnicy oraz eksperci z branży!

Książkę znajdziesz w 3 opcjach TUTAJ.

 

 


Potrzebujesz wsparcia w działaniach swojej marki?

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ INDYWIDUALNĄ

Komentarze są wyłączone.