Patagonia — przykład marki, która dba o autentyczność

Patagonia — przykład marki, która dba o autentyczność

Patagonia — przykład marki, która dba o autentyczność

 

Ciekawym przykładem marki, która dba o autentyczność jest Patagonia. Marka ta zajmuje się odzieżą i sprzętem outdoorowym.

Od momentu jej założenia, czyli już w 1973 roku jest ona zaangażowana w ekologię i zrównoważony rozwój. 

 

Misja marki brzmi: „Stworzyć najlepszy produkt, ale nie wyrządzać nikomu niepotrzebnych szkód, a biznes wykorzystywać do inspirowania i wdrażania rozwiązań kryzysu środowiskowego”

 

Marka ta mocno angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska – co zresztą wybrzmiewa z jej misji. Misja marki to nie tylko element jej strategii marketingowej, ale podstawowa wartość głęboko zakorzeniona w kulturze i działalności firmy. 

 

Patagonia podjęła wiele działań, w których pokazała swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko, np. wykorzystując w swoich produktach materiały organiczne i te pochodzące z recyklingu. Przekazała też 1% swojej sprzedaży na cele związane z ochroną środowiska, a także publicznie opowiedziała się za polityką środowiskową. 

 

Zachęcała nawet swoich klientów do zmniejszania zanieczyszczeń środowiska poprzez renowację starych produktów Patagonii zamiast kupowania u nich nowych. 

 

Co więcej, Patagonia była na tyle szczera w swoich działaniach, że przyznała się do swoich słabości! W 2011 roku firma opublikowała nawet reklamę w New York Times z nagłówkiem „Nie kupuj tej kurtki!”, zachęcając klientów do zmniejszenia zużycia odzieży. 

 

Tym samym chciała uniknąć promowania kultury nadmiernej konsumpcji na świecie. Autentyczność Patagonii odbiła się echem wśród jej odbiorców i klientów. Nie odwrócili się oni od marki, wręcz przeciwnie – stali się jeszcze bardziej lojalni wobec marki. 

 

Pozostając wierną swoim wartościom, Patagonia zbudowała swoją lojalną społeczność. Odbiorcy i klienci mają z marką silną więź emocjonalną, nawet wtedy, kiedy nie kupują jej produktów.

 

 


Nie masz jeszcze mojej książki? To jest najlepszy moment na jej zakup. 🙂

Zachęcam Cię do zakupu mojej książki, którą pokochali czytelnicy oraz eksperci z branży!

Książkę znajdziesz w 3 opcjach TUTAJ.

 

 


Potrzebujesz wsparcia w działaniach swojej marki?

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ INDYWIDUALNĄ

Komentarze są wyłączone.